Pride Month 2022

Pride Month 2022

Podpora individuálnej rôznorodosti

Pride Month sa koná každý rok v júni. Tento mesiac LGBTQI+ komunita oslavuje rôznymi spôsobmi. LGBTQ je termín pre lesbičky, gayov, bisexuálov, transsexuálov a queerov.
Pôvod Pride Month je v roku 1969. V júnovú noc polícia vtrhla do newyorského baru, ktorý navštevujú najmä gayovia, lesby a transrodové osoby. Viedlo to k takzvaným Stonewallským nepokojom, sérii násilných a spontánnych demonštrácií. Boli to prvé demonštrácie, kde homosexuáli a transrodoví ľudia bojovali za svoje práva.
Predstavujú tak dôležitý zlom v modernom hnutí za práva LGBTQ+. Na práva ľudí s rôznou sexuálnou orientáciou dodnes upozorňujú v júni podujatia a kampane po celom svete.

Špeciálnymi edíciami populárnych klasík značky Kérastase a Redken tiež využívajú príležitosť podporiť túto tému udržateľným a trvalým spôsobom. Výťažkami z produktov podporujú organizácie v tejto oblasti.
S Elixir Ultime Pride Edition venuje Kérastase 4 eurá za každý predaný produkt priamo mládežníckej sieti Lambda eV, ktorá podporuje mladých queerov.
S One United Pride Edition podporuje Redken mimovládnu organizáciu „It gets better Project“, ktorá tiež podporuje LGBTQIA+ mládež. Predajom tejto špeciálnej edície podporuje Redken projekt sumou 15 000 eur.