Ako správne upraviť kučery

Ako správne upraviť kučery

Tvoje kučery si žijú vlastným životom - a to je skvelé! Napriek tomu môže byť niekedy ťažké skrotiť svoju hrivu, nehovoriac o tom, čo vaše vlasy potrebujú, aby boli zdravé a silné. V tomto článku vám ukážeme, ako v 5 krokoch dopriať svojim kaderiam starostlivosť, vďaka ktorej budú vaše vlasy absolútne neodolateľné.

Metóda Curly Girl
Metóda Curly Girl, ktorú vyvinula americká kaderníčka Lorraine Massey začiatkom roku 2000, je 5-kroková starostlivosť navrhnutá na podporu prirodzeného tvaru kučier bez toho, aby vlasy zaťažovala alebo poškodzovala. Veľmi kučeravé vlasy sú v skutočnosti mimoriadne citlivé a majú tendenciu sa rýchlo lámať. Metóda Curly Girl je preto pre tento typ vlasov absolútnou nevyhnutnosťou! Postup starostlivosti sa však neodporúča len pre silné kučery, aj ľahko kučeravé vlasy si vďaka šetrnému prístupu prídu na svoje.

Metóda je založená na 5 krokoch a zozname vecí, ktorým sa treba v budúcnosti vyhnúť. A takto to funguje!

Čo vynechať pri starostlivosti o vlasy

  • Teplo
  • Chemické látky
  • Silikóny
  • Sulfáty
  • Česanie za sucha
  • Parfum
  • Alkohol

5 krokov metódy Curly Girl

Prvým krokom je obnovenie prirodzeného stavu kučier. Predtým si teda umyte vlasy šampónom bez obsahu silikónov, aby ste ich vrátili do pôvodného stavu. Potom sa vám vlasy môžu zdať extrémne suché, než začnete s rutinnou starostlivosťou, ale to nie je na škodu.

Krok 1: Umývanie
Umyte si vlasy kondicionérom alebo šampónom bez obsahu silikónov a sulfátov. Pôvodne sa pri metóde Curly Girl vôbec nepoužíval šampón, ale iba kondicionér. Ten sa odporúča používať denne, aby sa dĺžkam vlasov poskytla dostatočná vlhkosť. Vyskúšajte niekoľko variantov a sami sa rozhodnite, ako často si chcete vlasy umývať!

Šampóny bez sulfátov a silikónov

Krok 2: Starostlivosť
Po očistení pokožky hlavy a vlasov poskytujú vyživujúce kondicionéry extra hydratáciu, ktorá oživí aj poškodené vlasy a dodá im dôležité živiny.
Na tento účel sú vhodné najmä tieto výrobky:

  • Nordic Berry bezoplachový kondicionér v spreji od Urtekram
  • Bio bezoplachový kondicionér pre kučeravé vlasy od Hands on Veggies

Krok 3: Rozčesávanie
Po nanesení vyživujúceho kondicionéru je ideálny čas na rozčesanie vlasov. Na tento účel vezmite hrebeň so širokými zubami alebo prsty a opatrne nimi prechádzajte po vlasoch. Potom kondicionér opláchnite studenou vodou.

Krok 4: Definujte
Svoje kučery začnite upravovať, kým sú ešte mokré! Naneste krémy alebo gély na kučery podľa potreby a produkty dobre vmasírujte do vlasov. Uistite sa, že sú vaše vlasy ešte veľmi vlhké!

Krok 5: Sušenie
Keďže teplo je pri metóde Curly Girl absolútne zakázané, mali by ste vlasy nechať buď vysušiť na vzduchu, alebo ich zabaliť. Na tento účel si vezmite tričko alebo uterák z mikrovlákna, zachyťte svoje kučery s hlavou smerom nadol a pritlačte ich k hlave. Z uteráka vytvorte turban a nechajte ho uschnúť. Takto sa vaše kučery ešte viac zvýraznia! Ak potrebujete vlasy rýchlo vysušiť fénom, nezabudnite ho nastaviť na čo najnižšiu teplotu a pomocou difuzéra rovnomernými pohybmi fénovať vlasy odspodu až po pokožku hlavy.