Máte svrbivú pokožku hlavy?

Máte svrbivú pokožku hlavy?

Prečo Vás na jeseň/zimu svrbí pokožka hlavy viac?

Svrbenie je často reakciou na podráždenie pokožky. Existuje mnoho rôznych faktorov, ktoré môžu pokožku hlavy na jeseň/zimu podráždiť.

  • Suchý vzduch z vykurovania

Vonku sa ochladzuje a vo vnútri je zapnuté kúrenie. Vedeli ste, že to môže spôsobiť väčšie svrbenie pokožky hlavy? Suchý vzduch z kúrenia môže vysušovať pokožku hlavy a spôsobovať svrbenie. Nadmerné škrabanie ešte viac poškodzuje povrch pokožky hlavy, čím sa problém ešte zhoršuje. Viac vás svrbí. Viac sa škrabete. Večný začarovaný kruh...

  • Krásna čiapka! Svrbí?

Keď si na hlavu nasadíte teplú vlnenú čiapku, nechtiac vytvoríte ideálne podmienky na ešte väčšie svrbenie. Mikroorganizmy na pokožke hlavy, ktoré sú zodpovedné za tvorbu lupín, majú rady teplo a vlhkosť a naše štúdie ukázali, že klobúky a čiapky pre ne vytvárajú tú správnu mikroklímu.

  • Dávajte si pozor na sušiče vlasov a horúce sprchy

Tak tepelný styling, ako aj horúca voda pri umývaní vlasov môžu poškodiť pokožku hlavy. Na jeseň/zimu si jednoducho častejšie fénujeme vlasy alebo sa sprchujeme teplejšou vodou, čo spôsobuje väčšie svrbenie. Je lepšie používať len teplú vodu - najlepšie tesne nad telesnou teplotou - a nepoužívať fén na najvyššom nastavení. Takto predídete podráždeniu a vysušeniu pokožky hlavy a máte väčšiu šancu minimalizovať svrbenie na jeseň/zimu. Chráňte svoje vlasy v zime pomocou správnych produktov.

Čo je to svrbenie hlavy?

Svrbenie je zvyčajne spôsobené suchou a namáhanou pokožkou hlavy. Tieto príčiny sú bežné, keď pokožka hlavy svrbí: ... príliš časté umývanie vlasov v kombinácii s nesprávnym šampónom nielenže podporuje suchú a svrbiacu pokožku hlavy, ale aj lupiny.

Čo pomáha proti suchej pokožke hlavy?

Najlepším spôsobom starostlivosti o suchú pokožku hlavy sú jemné prípravky, ktoré nedráždia citlivú pokožku a obnovujú olej a hydratáciu. Antiseptický účinok citrónu je obzvlášť účinný proti svrbivej pokožke hlavy s lupinami. Prípravok s citrónovou zložkou vmasírujte do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť päť minút. Ak sa svrbenie vyskytuje bez lupín, mal by sa na pokožku hlavy aplikovať v zriedenej forme.

Vhodné produkty na suchú pokožku hlavy nájdete tu:

>> Starostlivosť o pokožku hlavy