Specifique od Kérastase

Individuálna starostlivosť proti problémom s pokožkou hlavy

Spécifique od Kérastase je špeciálne prispôsobený individuálnym potrebám citlivej, podráždenej pokožky hlavy. Pretože zdravá pokožka hlavy je základom pre krásne, zdravo vyzerajúce vlasy.

Specifique: 12 produktov

Váš výber

Všetky ceny vr. DPH

Problémy s pokožkou hlavy môžu mať mnoho príčin, proti ktorým Kérastase intenzívne pôsobí so sériou starostlivosti Spécifique. Upokojuje citlivú pokožku hlavy a pomáha aj proti rôznym možným ťažkostiam.

Špeciálne na vypadávanie vlasov
Keď sú vlasy jemnejšie, tenšie alebo menej plné, môže to viesť k vypadávaniu vlasov. Príčinou môže byť okrem iného aj oslabený vlasový korienok pri tuhnutí kolagénovej vrstvy. Vlasový korienok sa tak dusí a rýchlejšie vypadáva.
V tomto prípade je obzvlášť užitočná Spécifique Prevention . Produkty čistia a stimulujú vlasovú pokožku a tiež posilňujú korienky vlasov. Dokážu spomaliť alebo dokonca zastaviť vypadávanie vlasov.

Špecifique pre mastné korienky
Produkty Spécifique Divalent sú obzvlášť vhodné pre mastné až mastné korienky vlasov a suché, lámavé dĺžky. Pokožka hlavy je regulovaná, zatiaľ čo vlasové vlákno je posilnené. Spécifique Divalent navyše pomáha proti rýchlemu masteniu.Pokožka hlavy sa jemne čistí bez zbytočného poškodzovania mazových žliaz.

Spécifique proti lupinám
V prípade suchých alebo mastných lupín poskytujú podporu najmä prípravky Anti-Pelliculaire, ktoré nielen intenzívne čistia, ale pôsobia aj upokojujúco a zabraňujú tvorbe nových lupín. Vlasy sa tiež stávajú odolnejšími.

Spécifique pre zdravú pokožku hlavy
Produkty Dermo Calm od Kérastase sú špeciálne optimalizované pre podráždenú, svrbivú alebo suchú pokožku hlavy. Čistia vlasy a pokožku hlavy a hydratujú. Citlivá pokožka hlavy je upokojená, ale aj posilnená a pokožka je chladná a svieža.


Aktívne zložky Kérastase Spécifique

Zložky Kérastase Spécifique majú podľa potreby antibakteriálny, upokojujúci a regeneračný účinok. Patria sem nasledujúce vysokokvalitné zložky:

 • Aminexil: stimuluje vlasové korienky a tým aj rast vlasov.
 • Vitamín PP: stimuluje mikrocirkuláciu pokožky hlavy.
 • Arginín: má stimulačný účinok na vlasovú substanciu.
 • Gluco-Lipid: patentovaná kombinácia glukózy a lipidov revitalizuje a vyživuje.
 • AOX: chráni pred nadmernou tvorbou kožného mazu.
 • Rhamnose: stimuluje pokožku hlavy.
 • Kyselina salicylová: je ako peeling na pokožku hlavy.
 • Pyritión zinočnatý: čistí a pôsobí antibakteriálne.

Rad Spécifique pozostáva z produktov, ktoré dokonale pôsobia na nevyváženú pokožku hlavy a ľahko sa používajú pri každodennej starostlivosti. Siaha od vlasových kúpeľov až po intenzívne ampulkové kúry. Pre najlepší efekt je možné vybrať a kombinovať rôzne produkty podľa potreby. Veľký výber šampónov slúži na orientáciu v účinkoch:

 • Bain Prevention má vyrovnávajúci účinok na pokožku hlavy. Čistí vlasy a pokožku hlavy a má tiež stimulačný účinok, čím zabraňuje vypadávaniu vlasov.
 • Bain Divalent je obzvlášť vhodný pre vlasy s mastnými korienkami a suchými končekmi. Zastavuje nadmernú tvorbu mazu pre príjemný pocit sviežosti.
 • Bain Anti-Pelliculaire odstraňuje suché a mastné šupiny a znižuje ich tvorbu. Vlasy pôsobia vitálnejšie a jemnejšie.
 • Bain Vital Dermo-Calm je špeciálne navrhnutý pre normálne až mierne mastné vlasy. Má vyrovnávajúci a antibakteriálny účinok na vlasovú pokožku a poskytuje chladivý pocit.
 • Bain Riche Dermo-Calm je určený pre citlivú pokožku hlavy a suché vlasy. Čistí nielen citlivú pokožku hlavy, ale má aj upokojujúci a revitalizačný účinok.

Všetko, čo potrebujete pre dobrý pocit z pokožky hlavy a vlasov, nájdete na labelhair.